بافت سینه‌ی بانوان
آنچه در این مقاله میخوانید

بافت سینه‌ی بانوان

اکثر بانوان از فرم سینه خود ناراضی هستند و ورزش را ابزاری برای تغییر آن می‌دانند اما آیا ورزش کردن تغییری در سایز یا شکل بافت سینه‌ی بانوان به وجود می‌آورد؟ بافت سینه‌ی بانوان و قسمت بیرونی سینه (قسمتی که به اصطلاح آویزان هست) متشکل از چربی و فاقد عضله هست و عضله پشت این قسمت (بافت چربی) قرار دارد.

بافت سینه‌ی بانوان به چند دسته‌ تقسیم می‌شود؟

خانم‌ها از لحاظ نوع بافت سینه به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند.

دسته اول

افرادی چاق (با اضافه‌وزن بالا) که از شدت چاقی سینه‌های بزرگی‌ دارند و هدف آن‌ها کوچک کردن سایز سینه است.

دسته دوم

افرادی چاق (با اضافه‌وزن بالا) که از شدت چاقی سینه‌های بزرگی‌ دارند و هدف آن‌ها چربی سوزی و کم کردن چربی تمام نواحی بدن به‌جز سینه هست.

دسته سوم

افرادی لاغر که هدف آن‌ها بزرگ کردن بافت بیرونی سینه با انجام حرکات و تمرینات بدن‌سازی می‌باشد.

دسته چهارم

معضل بعدی که بانوان با آن مواجه هستند بزرگ کردن بافت سینه‌ی بانوان با انجام تمرینات بدن‌سازی هست. انجام تمرینات بدن‌سازی فقط باعث تخریب عضلات می‌شود و با رعایت رژیم غذایی و بهداشت خواب، ترمیم‌ و رشد عضله شکل می‌گیرد. با توجه به توضیحات داده شده بافت بیرونی سینه متشکل از چربی می‌باشد پس شما فقط با انجام تمرینات بدن‌سازی می‌توانید بافت عضله‌ای سینه را تقویت کنید.

قبل از مطالعه‌ی متن زیر حتماً‌ پست مربوط به چربی سوزی موضعی را مطالعه کنید.

دسته سوم‌

در رابطه با دسته اول بافت سینه بانوان

کوچک شدن سینه با هر فعالیتی که منجر به کاهش وزن و چربی سوزی شود امکان‌پذیر می‌باشد. بیشتر خانم ها با کاهش وزن یا کاهش درصد چربی بدن، شاهد کوچک شدن بافت سینه هستند اما در نظر داشته باشید که بهترین گزینه برای کاهش سایز، رعایت رژیم غذایی در کنار ورزش می‌باشد. زمانی که شما طبق برنامه‌ تمرینی و رژیم غذایی پیش می‌روید، چربی از تمام نواحی بدن (با توجه به ژنتیک) کم‌ می‌شود و درنتیجه شما با کاهش سایز سینه مواجه می‌شوید.

در رابطه با دسته دوم بافت سینه بانوان

در رابطه با دسته دوم نیز به همین شکل می‌باشد. متأسفانه چربی سوزی به‌صورت موضعی امکان‌پذیر نیست و با کاهش درصد چربی بدن، اندازه سایز سینه هم به علت داشتن بافت چربی کوچک‌تر خواهد شد. توجه داشته باشید که هیچ مکمل یا مواد غذایی خاصی باعث پر شدن صورت یا بافت سینه‌ی بانوان و نگهداری چربی برای این نواحی نمی‌شود.

نکات مهم در خصوص بافت سینه بانوان

  • کاهش درصد چربی بدن به پایین ۱۷ (افراد حرفه‌ای) بافت سینه‌ی بانوان بسیار کوچک می‌شود. برای افرادی که هدف آن‌ها شرکت کردن در مسابقات بدن‌سازی نیست درصد چربی ایده آل بین ۱۷ الی ۲۰ می‌باشد. (در نظر داشته باشید افراد حرفه‌ای و فیتنس مدل‌هایی که درصد چربی پایین یا به اصطلاح بدن خشکی دارند سینه‌های خود را پروتز می‌کنند)
  • بهترین‌ تمرینات برای بانوان، تمرینات بالا سینه می‌باشد. البته در نظر داشته باشید که انجام حرکات بالا سینه تأثیری در بالا بردن قسمت آویزان سینه‌ ندارد.

جمع‌بندی

  1. در دوران ‌چربی سوزی هیچ‌ راهکاری برای جلوگیری از کوچک شدن سایز سینه در خانم ها وجود ندارد.
  2. بافت‌ بیرونی سینه متشکل از چربی و فاقد عضله می‌باشد.
  3. تمرینات سینه، بالانس عضلانی بدن را حفظ می‌کند.
  4. حتماً حرکات مربوط به عضلات سینه انجام شود ولی مانند آقایان یک روز کامل را به عضلات سینه اختصاص ندهید وهم چنین انتظار بزرگ شدن‌ سینه‌ را نداشته باشید.

 

در صورت مفید بودن این مطلب، پیشنهاد میکنم مطلب پلاسیبو یا دارونما ها را نیز مطالعه بفرمایید.

اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *