بانوان و بدنسازی
آنچه در این مقاله میخوانید

بانوان بدنساز به صورت طبیعی چقدر عضله سازی می‌کنند؟

توضیحات مربوط به مقدار عضله‌ سازی بانوان بدنساز به صورت طبیعی را با نکات زیر شروع می‌کنیم:

  • نکته اول: استروئید‌ دارای عوارض مخصوص به خود می‌باشد و به عنوان یک فرد مبتدی شما را به استفاده از آن‌ها تشویق نمی‌کنم. استروئید فقط برای افرادی که قصد شرکت در مسابقات بدنسازی را دارند توصیه می‌شود.
  • نکته‌ی دوم: برای ساخت بدن حرفه‌ای باید ریاضت کشید و دو برابر یک فرد مبتدی ورزش کرد و به رژیم سخت پایبند بود. با مصرف یک دوره استروئید نمی‌توان چنین بدنی ساخت و کار بسیار سخت و زمان‌بری می‌باشد. درنتیجه افرادی که کنار تمرینات طاقت فرسا و رژیم‌های سخت صرفاً از استروئید‌ها کمک می‌گیرند قابل احترام می‌باشند.

هدف از قرار دادن این مطلب توضیح درباره‌ی میزان عضله سازی به صورت طبیعی و بدون استفاده از استروئید و هورمون و صرفاً با کمک مکمل و تغذیه می‌باشد تا به ‌مربیانی که از استروئید استفاده کردند و تزریق چربی داشتند اجازه ندهیم که از بی‌اطلاعی مردم سوءاستفاده کنند و قصد فریب دادن شما را داشته باشند. در آخر تمام ورزشکاران حرفه‌ای که از استروئیدها کمک می‌گیرند و حقیقت را بازگو می‌کنند قابل احترام هستند.

وقتی از عضله سازی در بانوان بدنساز صحبت می‌شود، ذهن اکثر آن‌ها زنان پرورش اندام کار را تداعی می‌کند. داشتن عضلات بیشتر به معنی حجیم شدن و مردانه بودن نیست و هدف از عضله سازی، ساختن نسبت مناسبی از عضلات در تمام نقاط بدن می‌باشد. اکثر بانوان، از عضلانی شدن با ورزش ترس دارند و پرورش اندام کارانی را مثال می‌زنند که برای عضله سازی از دارو و هورمون استفاده می‌کنند. سطح تست فردی که از استروئید استفاده می‌کند چندین برابر یک فرد نچرال است و به صورت طبیعی نمی‌توان تا این حد عضلانی شد.

سقف عضله سازی برای بانوان بدنساز

بدن انسان تا یک حد مشخص عضله سازی می‌کند و اگر تصمیم به حجیم شدن با درصد چربی پایین را داشته باشید بدون مصرف استروئید امکان‌پذیر نیست و به صورت طبیعی حتی نزدیک به حجم عضلات یک بدنساز حرفه‌ای که از استروئید استفاده کرده است نمی‌شوید. بدن بانوان بدنساز نسبت به بدن آقایان‌ ترشح تستسترون (هورمون اصلی عضله سازی) کمتری دارد (ده برابر کمتر) و این امر باعث می‌شود که روند عضله سازی آن‌ها سخت‌تر ‌باشد.

برای مثال اگر بانوان بدنساز به صورت طبیعی و بدون استفاده از استروئید تمام روز حرکات سرشانه انجام دهند، به دلیل پایین بودن سطح تستسترون آن‌ها، هیچ وقت نمی‌توانند مانند آقایان حجم عضلانی داشته باشند. هم‌چنین برای افرادی که به صورت طبیعی ورزش می‌کنند به همین شکل می‌باشد و نمی‌توانند مانند یک ورزشکار حرفه‌ای که حداقل چندین برابر تستسترون تزریق می‌کند عضلانی شوند. تا اینجا متوجه شدید که تستسترون و مشتقات آن‌که به استروئیدها معروف هستند چه قدر در روند عضله سازی بانوان بدنساز تأثیرگذار می‌باشند.

بانوان و بدنسازی

بانوان بدنساز مبتدی

بانوان بدنساز مبتدی با شروع تمرینات بدنسازی در سال اول (با توجه به ژنتیک آن‌ها) میانگین بین ۲ الی ۷ کیلو عضله سازی می‌کنند. این عدد وزن شما روی ترازو نیست و با دستگاه بادی کامپوزیشن بررسی می‌شود. در نظر داشته باشید که این اتفاق فقط برای سال اول تمرین می‌باشد و هرسال نسبت به قبل مقدار کمتری عضله سازی می‌کنید و این مقدار کاهش می‌یابد تا به سقف ژنتیک برسید. با رسیدن به سقف ژنتیک، تمرین کردن فقط باعث حفظ عضلات و تقویت نقاط ضعف بدن می‌شود.

سخن آخر

زمانی که بدن دچار کمبود انرژی می­‌شود، برای تأمین انرژی از دست رفته خود به سراغ عضلات می‌رود. به همین منظور نگهداری عضله نسبت به چربی عمل سخت‌تری می‌باشد و نیاز به تمرین منظم و رژیم غذایی دارد. حال اگر به صورت طبیعی ورزش کنید و بعد از مدتی بدنسازی را کنار بگذارید، بدن دچار افت می‌شود و عضله از دست می‌دهید.

اگر در کنار تمرین و رعایت رژیم غذایی از استروئیدها کمک گرفته باشید با قطع آن بدن شروع به از دست دادن عضله می‌کند و حجم شما کاهش می‌یابد، پس عضلاتی که با استروئید ساخته می‌شوند ماندگار نیستند. برای همین می‌گویند که مصرف استروئید اعتیادآور است زیرا باید به صورت منظم دوره بروید تا آن مقدار عضله حفظ شود.

 

در صورت مفید بودن این مطلب، پیشنهاد میکنم مطلب TRX را نیز مطالعه بفرمایید.

اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *