رژیم غذایی هکر یا The Hacker’s Diet

پست های مرتبط

آنچه در این مقاله میخوانید
رژیم غذایی هکر یا The Hacker's Diet
رژیم غذایی هکر یا The Hacker’s Diet
آنچه در این مقاله میخوانید

رژیم غذایی هکر یا The Hacker’s Diet (با عنوان طنز “چطوری وزن و موهامونو با استرس و تغذیه نامناسب کم کنیم How to lose weight and hair through stress and poor nutrition) یک رژیم غذاییه که توسط بنیانگذار Autodesk، جان واکر، در کتاب الکترونیکی به همین نام شرح داده شده. این رژیم تلاش می کنه با مدل‌سازی دقیق‌تر نحوه ی تأثیر کالری مصرفی و کالری سوخته شده روی وزن، به کاهش وزن کمک کنه. واکر ذکر می کنه که توده بدون چربی ما، موقع تلاش برای تعیین میزان وزنی که واقعاً از دست می دیم یا اضافه می کنیم، نویز سیگنال ایجاد می کنه. و به کمک ابزار نموداری (در کتاب از Excel استفاده شده) به این مشکلات می پردازه.(۱) با دخیل کردن ورزش و از طریق شمارش کالری، میشه کل انرژی مصرفی رو محاسبه کرد (میزان متابولیسم پایه، اثر گرمازایی غذا و ورزش روزانه) و با کاهش کالری دریافتی یا افزایش ورزش، کاهش وزن داشت.


رژیم گرفتن به عنوان یک مسئله مهندسی

واکر رژیم غذایی رو به عنوان کاهش وزن “به عنوان یک مسئله مهندسی” توصیف می کنه، (۱) و ادعا می کنه که رویکردش بهش امکان داد وزن خودشو از ۹۸ کیلوگرم به ۶۶ کیلوگرم در یک سال کاهش بده و بعد از اون ثابت نگه داره.

واکر مشکل کاهش وزن و حفظ وزن رو یک مسئله کنترل سیستمی می دونه. و با ساده‌کردن مشکل به ساده‌ترین عناصر، بدن انسان رو به‌عنوان یک کیسه پلاستیکی مدل‌سازی می‌کنه، که توی اون متغیرهایی مثل نوع غذا، دفعات، میزان متابولیسم و حتی ورزش، ناچیز در نظر گرفته میشن. به گفته واکر، تفاوت بین کالری دریافتی و مصرفی کلید اصلیه (کالری مازاد منجر به افزایش وزن میشه، کسری کالری منجر به کاهش وزن میشه). برای حل این مشکل، فرد باید میزان کالری دریافتی و میزان کاهش وزن رو تحت نظر داشته باشه و تنظیمات متناسب رو برای رسیدن به هدف مورد نظر انجام بده.

رژیم غذایی هکر

بدن به عنوان یک سیستم

واکر همچنین خواننده رو به مدت طولانی با فیدبک و سیستم‌های کنترل ساده آشنا می‌کند و spreadsheetهایی رو برای نشون دادن فیدبک، نوسان و هموارسازی داده‌ها برای واضح کردن استدلال‌هاشو فراهم می‌کنه. با اینکه این رژیم یک رویکرد کالری شماری نسبتاً ساده ست، هموارسازی داده ها (به ویژه میانگین متحرک نمایی) یک عنصر کلیدی در سیستم نظارت در نظر گرفته میشه. واکر تکنیک‌هایی رو برای هموارسازی داده‌ها با کمک اکسل یا کاغذ و مداد ارائه میده تا به رژیم‌گیرنده اجازه بده رژیم غذاییشو با استفاده از روند بلندمدت تنظیم کنه و با نوسانات کوتاه‌مدت بر اساس احتباس آب یا عوامل دیگه دلسرد تشه.

این رژیم همچنین از خط ترند به عنوان یک سیستم کنترل استفاده می کنه تا به رژیم گیرنده بعد از رسیدن به وزن مورد نظرش در مورد بازگشت به قبل هشدار بده. همونطور که واکر بیان می‌کنه، “اکثریت قریب به اتفاق افرادی که وزن کم می‌کنن، در نهایت در یک زمان نسبتاً کوتاه، هر کیلوگرنی رو که از دست دادن، دوباره به دست میارن.” بررسی سریع خط ترند (روند)، راه آسونی برای ایجاد تنظیمات کوچک در مصرف، فراهم می‌کنه که امکان کنترل بسیار بیشتر وزن رو برای مادام العمر ارائه میده.


ابزار

واکر از spreadsheet اکسل برای ثبت وزن و تولید نمودارها استفاده می کنه، اما لیستی از بسته های نرم افزاری دیگه ای رو ارائه میده که میتونن مورد استفاده قرار بگیرن.(۲) واکر همچنین یک ردیاب و نمودارگر آنلاین رایگان در وب سایت Fourmilab خود و برنامه Eat Watch، خدمات ردیابی موبایل و نمودارگیری برای پلتفرم Palm ارائه میده.


منابع

۱.https://www.fourmilab.ch/hackdiet/e4/introduction.html

۲.https://jonthysell.com/software/hackersdiet/

اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *