پست های مرتبط

آنچه در این مقاله میخوانید
رژیم استیلمن
رژیم استیلمن
آنچه در این مقاله میخوانید

رژیم استیلمن یکی از اولین رژیم های غذایی کم کربوهیدراته. استیلمن به عنوان پزشکی که با بیماران دارای اضافه وزن کار می‌کرد، به این نتیجه رسید که سریع‌ترین کاهش وزن رو کسانی تجربه کردن که از رژیم کم کربوهیدرات و کم‌چربی پیروی می‌کردن. رژیم غذایی ایشون محدود به پروتئین کم چربه و وعده کاهش وزن سریع رو میده.


تعریف

دکتر ایروین استیلمن به عنوان یک پزشک خانواده در بروکلین، نیویورک کار می کرد و رژیم غذایی استیلمن رو در دهه 1960 توسعه داد. او متعاقبا کتابی با عنوان “رژیم غذایی کاهش وزن سریع دکتر” یا “The Doctor’s Quick Weight Loss Diet” نوشت و این رژیم به زودی با عنوان خود کتاب به جای رژیم استیلمن شناخته شد. ایشون بعداً تغییراتی رو در رژیم غذایی ایجاد کرد، از جمله ورزش و آپشن دیگه برای نوجوانان که کربوهیدرات محدودی رو اضافه می کرد. اما رژیم اصلی استیلمن یک رژیم غذایی ساده با پروتئین بالا، کم کربوهیدرات و کم چربیه.


برنامه غذایی

رژیم استیلمن از مصرف شش وعده غذایی کوچک در روز حمایت و از دو قانون کلیدی پیروی می کنه. اول اینکه باید هشت لیوان آب در روز بنوشید. دوم اینکه، شما می تونید هر چقدر که می خواید بخورید اما فقط گوشت بدون چربی، مرغ (بدون پوست)، غذاهای دریایی، تخم مرغ و پنیر کاتیج بدون چربی. غذا باید آب پز، بخار پز یا کبابی باشه، و به هیچ عنوان توی هیچ نوع روغنی سرخ یا پخته نشه. علاوه بر آب، می تونید چای، قهوه و نوشابه های رژیمی بنوشید. ادویه جات معمولی مثل نمک، فلفل، سیر و تاباسکو مجازن، اما هیچ چاشنی حاوی روغنی وجود نداره.


غذاهای ممنوعه

این رژیم غذایی، کربوهیدرات ها، سبزیجات، میوه ها و چربی ها از جمله کره و روغن های گیاهی رو به شدت ممنوع می کنه. مصرف الکل و شکر هم ممنوعه.

رژیم استیلمن


ملاحظات

دو مزیت این رژیم اینه که پیروی ازش آسونه و نتیجه سریعه. سایت Trivialibrary.com میگه که استیلمن ادعا می‌کنه افرادی که رژیمش رو دنبال می‌کنن در هفته اول 3 تا 7 کیلو و بعد از اون حدود 2 کیلوگرم در هفته وزن کم می‌کنن. Stillman همچنین پیشنهاد کرد زمانی که افراد در فاصله 1.5 کیلوگرمی از هدفشدن قرار گرفتن، به برنامه کالری شماری تغییر بدن. با این حال، انتخاب های محدود غذایی، یک رژیم غذایی سالم و متعادل رو درست نمی کنه. رژیم غذایی استیلمن فاقد فیبره و از اونجایی که افرادی که از اون استفاده می کنن سبزیجات، میوه ها یا کربوهیدرات مصرف نمیکنن، برای اطمینان از تغذیه کافی، مصرف مکمل براشون ضروریه. (۱) (۲)


منابع

 

۱.http://www.geocities.ws/cherilynn82000/Stillman.html

۲.https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/353533

اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *