آیا هنگام سرماخوردگی ورزش کنیم؟

پست های مرتبط

آنچه در این مقاله میخوانید
آیا هنگام سرماخوردگی ورزش کنیم؟
آیا هنگام سرماخوردگی ورزش کنیم؟
آنچه در این مقاله میخوانید

آیا در زمان سرماخوردگی تمرین کنیم؟ آیا وقتی سرما می­خورید و عطسه و سرفه می­کنید نباید به باشگاه بروید؟ آیا رفتن به باشگاه در زمان بیماری ایراد دارد؟ اولین چیزی که باید بگوییم این است که فعالیت بدنی خفیف تا متوسط معمولاً موقع سرماخوردگی­های معمول و بدون تب خوب است. ورزش حتی ممکن است با باز کردن راه­های بینی و رفع موقتی احتقان بینی، احساس بهتری به شما بدهد. اما یادتان باشد فعالیت بدنی با ورزش سنگین فرق می­کند،ورزش سنگین باعث می­شود بدن بیشتر دچار التهاب و استرس شده و وقتی شما سرما خوردید بدنتان دچار التهاب و استرس است، با ورزش سنگین شما آن را فقط تشدید می­کنید و هم خودتان در زمان سرما خوردگی نمی­توانید ریکاوری کنید و هم سرما خوردگی شما بیشتر می­شو. یادتان باشد بدن­سازی جزء ورزش­های سنگین به حساب می­آید.

آیا هنگام سرماخوردگی ورزش کنیم؟

 

به عنوان یک راهنمایی کلی برای ورزش و بیماری ، این را در نظر بگیرید: اگر همه­ ی علائم “بالای گردن” باشد، فعالیت جسمی سبک (مثل پیاده­روی) معمولاً خوب است و مشکلی ندارد ،این علائم شامل مواردی می­باشد که شما ممکن است با سرماخوردگی داشته باشید ، مثل آبریزش بینی ، احتقان بینی ، عطسه یا گلودرد جزئی. اگر این علائم را داشته باشید حتما شدت و طول تمرین خود را کاهش دهید. مثلاً به جای اینکه بدوید، پیاده­روی کنید. اگر علائم و نشانه­های شما در “پایین گردن” هستند ، مثل احتقان قفسه سینه ، سرفه­های شدید یا معده ناراحت ، اصلاً ورزش نکنید. علاوه بر این اگر تب دارید یا خستگی و بدن درد کلی، باز هم قید ورزش را بزنید. اول اجازه دهید بدنتان راهنمای شما باشد. اگر احساس کوفتگی و خستگی دارید ، استراحت کنید نگران نباشید با چند روز استراحت عضله از دست نمی­دهید.

یادتان باشد ورزش سنگین موقع سرماخوردگی علاوه بر اینکه برای خودتان خوب نیست و نتیجه مثبتی برای شما ندارد شما سرماخوردگی را به اعضای دیگر باشگاه انتقال خواهید داد.

1-https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/fitness/ex-۲۰۰۵۸4۹4-pert-answers/exercise/faq

اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط

سیگار

سیگار

مقدمه من نمیخوام در مورد خطرات ناشی از سیگار کشیدن سخنرانی کنم.

مطالعه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *