آمینو گیاهی (Vegan Amino)

آمینو گیاهی (Vegan Amino)
آنچه در این مقاله میخوانید

سلام من پویا بیات هستم و در بحث مکمل‌های قرص آمینو امروز می‌خوایم درباره آمینو گیاهی (Vegan Amino) صحبت کنیم

آمینو گیاهی (Vegan Amino) چیست؟

در بدن‌سازی و حتی زندگی روزمره تأمین آمینواسیدهای مورد نیاز برای افزایش قدرت، ریکاوری بهتر، رشد و نگهداری توده‌های عضلانی، لازم و ضروری است. از این‌رو کسانی که به سبک گیاهخواری زندگی می‌کنند در تأمین پروتئین و اسیدهای آمینه با مشکل روبرو هستند.

پیدا کردن آمینو گیاهی (Vegan Amino) از منبع گیاهی بسیار دشوار است زیرا بسیاری از اسیدهای آمینه‌ها به سادگی در فرم گیاهی وجود ندارند بنابراین، ارائه آمینواسیدهای ضروری گیاهی غیر اصلاح ژنتیکی در غالب مکمل یک راه حل برای برطرف کردن مشکلات گیاه‌خواران در تأمین آمینواسیدهای مورد نیاز روزانه است.

مکمل آمینو گیاهی (Vegan Amino) ترکیبی از آمینواسیدهای هیستیدین، ایوزولوسین، لوسین، لیزین، متیونین، فنیل آلانین، ترئونین، تریپتوفان و والین هست. آمینو گیاهی (Vegan Amino) به ۲ شکل کپسول و پودر قابل استفاده است.

آمینو گیاهی (Vegan Amino) برای چه افرادی مناسب است؟

آمینواسید موجود در اغلب مکمل‌های ورزشی از منابع گوناگونی ازجمله شیر و گوشت تهیه می‌شود اما نوعی از مکمل‌های آمینواسید نیز وجود دارد که از منابع گیاهی تهیه می‌شود. آمینو گیاهی (Vegan Amino) حاوی مقادیر زیادی آمینو اسید ضروری و غیرضروری از منابع گیاهی است. مکمل آمینو گیاهی (Vegan Amino) مناسب گیاه خوارن و افرادی است که تمایل به مصرف نوع گیاهی به جای دیگر انواع آن دارند.

نحوه مصرف آمینو گیاهی (Vegan Amino)

درکل نحوه مصرف آمینو گیاهی (Vegan Amino) بستگی به هدف، شرایط فرد دارد و مقدار دز مورد استفاده متغیر است.

 • برای ورزشکارانی که در روز نمی‌توانند مقدار پروتئین مورد نیاز خود را از غذا دریافت کنند، دو تا سه کپسول همراه هر وعده غذایی. همچنین قبل و بعد از تمرین با یک لیوان آب مصرف شود (نهایتاً ۹ قرص در روز)
 • در صورت استفاده از این مکمل، مقدار آب مصرفی روزانه خود را افزایش دهید.
 • بیش از میزان دوز پیشنهادی روی محصول مصرف نکنید.
 • افرادی که تحت درمان قرار دارند، بیماری خاص دارند یا خانم‌های باردار بدون اجازه پزشک مصرف نکنند.
 • در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.
 • هشدارهای روی جلد را قبل از مصرف مطالعه کنید.
 • بهتر است قبل از مصرف با مربی، پزشک و یا کارشناس تغذیه مشورت کنید.

بهترین زمان مصرف آمینو گیاهی (Vegan Amino)

عضله سازی ۳۰ دقیقه پس از تمرینات ورزشی در اوج است و بنابراین این زمان، وقت خوبی برای مصرف آمینو گیاهی (Vegan Amino) به نظر می‌رسد. این موضوع به این معنا نیست که آمینو گیاهی (Vegan Amino) را در مواقع دیگر نباید استفاده کنید اما اگر در پی کسب بهترین نتیجه هستید، پس از تمرین بهترین زمان است.

نحوه مصرف

قیمت آمینو گیاهی (Vegan Amino) چقدر است؟

قیمت آمینو گیاهی (Vegan Amino) به نوع، برند، ترکیبات و کیفیت آن بستگی دارد بنابراین شما این مکمل را با قیمت‌های مختلف در بازار می‌بینید. هرگز به سمت مکمل‌های ارزان قیمتی که تأییدیه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را ندارند، نروید زیرا قطعاً کیفیت پایینی دارند و ممکن است شما را دچار عوارض جانبی جبران‌ناپذیری نمایند. بالا بودن قیمت همیشه دلیل بر کیفیت بالای آن نیست اما تا حدودی می‌تواند به شما اطمینان دهد که محصول خوبی را انتخاب کرده‌اید.

آمینو گیاهی (Vegan Amino) با سایر آمینوها چه تفاوتی دارد؟

ازآنجایی‌که همه‌ی این محصولات به افزایش قدرت، رشد و نگهداری توده‌های عضلانی کمک می‌کنند، ممکن است این سؤال برای بسیاری از افراد به وجود آید چه تفاوتی با هم دارند؟ عمده‌ترین تفاوت این مکمل این است که آمینو گیاهی (Vegan Amino) از منابع گیاهی تهیه شده اما آمینو بیف (Amino Beef) و آمینو وی (Amino Whey) از منابع گوشت گاو و منابع لبنی.

آمینو گیاهی (Vegan Amino) عضلات را تقویت می‌کنند و به ریکاوری بهتر کمک می‌کنند، می‌توانند سلامت ما را نیز بهبود بخشیده، طیف وسیعی از مواد مغذی مفید را ارائه دهند و برای محیط‌زیست بسیار بهتر هستند. به بیان ساده، آمینو گیاهی (Vegan Amino) به‌اندازه آمینو وی (Amino Whey) و آمینو بیف (Amino Beef) مؤثر است.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ که تأثیر آمینو وی (Amino Whey) و نخود را بر ترکیب بدن و عملکرد ورزشی مورد بررسی قرار داد، نشان داد که هر کدام از آمینو‌هایی که ورزشکاران انتخاب می‌کنند، تفاوت کمی در ترکیب بدن، افزایش عضله، عملکرد یا قدرت آن‌ها وجود دارد.

آیا می‌توانیم بدون ورزش کردن از آمینو گیاهی (Vegan Amino) استفاده کنیم؟

به‌طورکلی مکمل‌های بدن‌سازی به این منظور ساخته شده‌اند که در کنار ورزش از آن‌ها استفاده شود؛ اما می‌توانید برای حصول اطمینان از تأمین پروتئین کافی در طول روز با مشورت پزشک متخصص از مکمل‌های پروتئینی و یا آمینواسیدی مانند آمینو گیاهی (Vegan Amino) بین وعده‌های غذایی استفاده کنید تا علاوه بر جلوگیری از تخریب بافت‌های عضلانی به سنتز آن‌ها نیز کمک کنید.

مزایای آمینو گیاهی (Vegan Amino)

گیاه‌خوارها در تأمین پروتئین رژیم غذایی با سختی مواجه هستند و مشخصات اسید آمینه‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در پروتئین‌های گیاهی، از آمینو اسیدهای آنابولیک مانند لوسین (50٪ مواد تولید کننده BCAA) کمتر استفاده می‌شود و همچنین در گیاه‌خواران تقریباً غیرممکن است که بتوان منابع گیاهی هیدروکسی پرولین را پیدا کرد و خورد.

کمبود متیونین (L-Methionine)، لیزین (L-Lysine) و ال هیستیدین (L-Histidine) در گیاه‌خوارانی که فعالیت ورزشی حرفه‌ای انجام می‌دهد نیز، مشهود است. آمینو گیاهی (Vegan Amino) دارای خواص آنابولیک است بنابراین می‌تواند با تأمین مقادیر بالای پروتئین، حجم و توده عضلانی شمارا حفظ و تقویت کند.

در صورت داشتن فعالیت بدنی زیاد برای تأمین پروتئین کافی می‌توانید از مکمل‌های پروتئینی باکیفیت مانند آمینو گیاهی (Vegan Amino) کمک بگیرید. آمینو گیاهی (Vegan Amino) با دارا بودن طیف کاملی از آمینواسیدهای ضروری و غیرضروری می‌تواند به عضله سازی، ریکاوری و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند تا بتوانید عملکرد بهتر و مؤثرتری داشته باشید.

 • مخلوطی از آمینواسیدهای ضروری و غیرضروری مورد نیاز روزانه
 • کمک به حفظ و افزایش حجم عضلانی بدن

عوارض آمینو گیاهی (Vegan Amino)

برای اینکه از کیفیت محصول خود مطمئن باشید و مکمل‌های تقلبی و قاچاق را به جای مکمل اصل به شما نفروشند، توصیه می‌شود که حتماً از داروخانه‌ها و مراکز معتبر اقدام به خرید آمینو وی (Amino Whey) نمایید. آمینو گیاهی (Vegan Amino) های تقلبی ممکن است عوارضی همچون مشکلات کبد، کلیه و مشکلات گوارشی را برای شما به وجود آورند. همچنین به مقدار مصرف خود نیز دقت کنید و هرگز بدون مشورت پزشک و مربی خود میزان مصرف خود را تغییر ندهید.

در صورت مصرف ناصحیح از این مکمل ممکن است با عوارض زیر مواجه شوید:

 • مشکلات کلیه
 • بیماری‌‌های کبد
 • گرفتگی عضلانی
 • اختلال در تنفس
 • حالت تهوع و اسهال

تداخل دارویی آمینو گیاهی (Vegan Amino)

به دلیل اینکه آمینو گیاهی (Vegan Amino) حاوی مقدار زیادی BCAA می باشد، داروهای مورد استفاده برای کاهش قند خون می‌تواند با BCAA واکنش دهد و باعث کاهش قند خون شود، BCAA خود باعث کاهش سطح گلوکز خون می‌شود پس هنگامی‌که با داروهای دیابت ترکیب شود تأثیر آن دوچندان خواهد شد.

از مصرف آمینو گیاهی (Vegan Amino) با داروهایی مثل دیازوکساید، کورتیکواستروئیدها و هورمون‌های تیروئیدی باید اجتناب کرد. بهتر است زنان باردار و شیرده و همچنین افراد زیر ۱۸ سال با نظارت پزشک از این مکمل استفاده کنند. همچنین در صورت مصرف هر نوع داروی خاص یا مکمل دیگر، حتماً پزشک را در جریان قرار دهید تا جهت جلوگیری از تداخل دارویی، زمان مصرف هر یک از آن‌ها را به‌طور دقیق برای شما تعیین نماید.

 

اگر این مقاله رو دوست داشتید پیشنهاد میکنم آمینو بیف رو هم مطالعه کنید.

اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *