پست های مرتبط

آنچه در این مقاله میخوانید
مس
مس Mass
آنچه در این مقاله میخوانید

مکمل مس mass

سلام من پویا بیات هستم و در بحث مکمل‌های افزایش وزن و حجم امروز میخوایم درباره مس صحبت کنیم

مکمل مس گینر در اصل گینری با درصد پروتئین بالا است که در افزایش وزن و افزایش حجم عضلات نقش موثری دارد. این سری مکمل‌ها حاوی کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامین و سایر اسیدهای آمینه هستند و از محتوای کالری بالایی برخوردار هستند.


فواید مکمل mass

این مکمل‌ها به واسطه افزایش کالری دریافتی به افزایش وزن و ساخت عضله کمک می‌کنند. همچنین به صورت ویژه‌ای برای افرادی توصیه می‌شوند که ورزش تناسب اندام را به تازگی آغاز نموده و قصد دارند به کمک ورزش و مکمل در مدت زمان اندکی عضله سازی کنند. در نظر داشته باشید که مس گینرهایی را انتخاب کنید که حاوی کربوهیدرات‌های ساده نیز در کنار کربوهیدرات‌های پیچیده باشند. چرا که بعد از تمرین کربوهیدرات‌های ساده هستند که به سرعت وارد خون شده و با افزایش سطح انسولین به ورود اسیدهای آمینه به ماهیچه‌ها و ساخت عضله کمک می‌کنند


تفاوت مکمل مس با گینر

تفاوت مس گینر با دیگر مکمل‌های افزایش وزن به محتوای کربوهیدرات و پروتئین آن‌ها برمی‌گردد. در اصل کربوهیدرات موجود در مس گینر در مقایسه به ویت گینرها کمتر و میزان پروتئین موجود در هر سروینگ آن نسبت به ویت گینرها بیشتر است.


تفاوت پروتئین وی و مس گینر

اختلاف بارز میان پروتئین وی و گینرها در میزان کربوهیدرات و کالری آن‌ها است. یک پروتئین وی به طور معمول در هر وعده مصرف، حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کالری دارد. اما هر وعده مس گینر بین ۱۲۵۰ تا ۱۵۰۰ کالری را در اختیار بدن قرار می‌دهد. در نتیجه اگر سخت وزن می‌گیرید و یا قصد دارید سریع وزنتان را افزایش دهید، گینرها گزینه مناسب‌تری هستند.

تفاوت پروتئین وی و مس گینر

 


عوارض مکمل مس

برخی از مکمل های مس حاوی کراتین هستند و دریافت این ماده در برخی از افراد می‌تواند موجب بروز مشکلات گوارشی شود. از این رو توصیه می‌شود اگر در گذشته سابقه حساسیت به کراتین را داشته‌اید، پیش از بهره‌گیری از گینرها از وجود یا عدم وجود این ماده در محصول مورد نظر اطمینان حاصل نمایید. از دیگر عوارض مصرف مکمل مسیو می‌توان به ایجاد دل پیچه اشاره نمود. این مشکل به خصوص در زمانی که به میزان کافی آب میل نکنید رخ می‌دهد و موجب کرامپ عضلانی می‌شود.


بهترین زمان مصرف مکمل مس

توصیه می‌شود افرادی که به دنبال افزایش وزن به همراه ساخت ماهیچه هستند در ابتدا میزان کالری مورد نیاز خود را محاسبه کنند. سپس بنا به نوع تمرین انتخابی و شدت آن از این مکمل‌ها قبل و بعد از تمرین مصرف نمایند. در نظر داشته باشید در صورت خطا در مصرف، تجمع چربی نتیجه استفاده از Mass Gainer خواهد بود. از این رو حتما قبل از شروع مصرف، با مربی ورزشی یا متخصص تغذیه خود درباره میزان آن مشورت نمایید.


بهترین مس گینر

با توجه به اینکه چندسالی است تب و تاب بدنسازی و دستیابی به فرم بدنی ایده‌آل بسیار بیشتر از زمان‌های دیگر شده است، مکمل‌های متنوعی در این زمینه راهی بازار ورزشی می‌شوند. از این رو دغدغه بسیاری از ورزشکاران این است که بهترین برند مس گینر چیست؟ و یا کدام مکمل بهتر است؟ به همین خاطر گفتنی است در زمان انتخاب و خرید مکمل ورزشی، فارغ از برند، مکملی را انتخاب کنید که در فرمول آن مقدار زیادی پروتئین و کربوهیدرات وجود دارد و از کالری بالایی برخوردار است.

اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *