مس گینر (Mass Gainer)

مس گینر (Mass Gainer)
آنچه در این مقاله میخوانید

سلام من پویا بیات هستم و در بحث مکمل‌های افزایش وزن و حجم امروز می‌خوایم درباره مس گینر (Mass Gainer) صحبت کنیم.

مکمل مس گینر (Mass Gainer) چیست؟

مکمل مس گینر (Mass Gainer) در اصل گینری با درصد پروتئین بالا است که در افزایش وزن و افزایش حجم عضلات نقش مؤثری دارد. این سری مکمل‌ها حاوی کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامین و سایر اسیدهای آمینه هستند و از محتوای کالری بالایی برخوردار هستند.

فواید مکمل مس گینر (Mass Gainer)

مکمل‌های مس گینر (Mass Gainer) به‌واسطه افزایش کالری دریافتی به افزایش وزن و ساخت عضله کمک می‌کنند. همچنین به صورت ویژه‌ای برای افرادی توصیه می‌شود که ورزش تناسب‌اندام را به‌تازگی آغاز نموده و قصد دارند به کمک ورزش و مکمل در مدت‌زمان اندکی عضله سازی کنند.

در نظر داشته باشید که مس گینرهایی را انتخاب کنید که حاوی کربوهیدرات‌های ساده نیز در کنار کربوهیدرات‌های پیچیده باشند.چرا که بعد از تمرین کربوهیدرات‌های ساده هستند که به سرعت وارد خون شده و با افزایش سطح انسولین به ورود اسیدهای آمینه به ماهیچه‌ها و ساخت عضله کمک می‌کنند

تفاوت مکمل مس گینر (Mass Gainer) با ویت گینر (weight gainer)

تفاوت مس گینر (Mass Gainer) با دیگر مکمل‌های افزایش وزن به محتوای کربوهیدرات و پروتئین آن‌ها برمی‌گردد. در اصل کربوهیدرات موجود در مس گینر (Mass Gainer) در مقایسه با ویت گینرها کمتر و میزان پروتئین موجود در هر سروینگ آن نسبت به ویت گینرها بیشتر است.

تفاوت مس گینر (Mass Gainer) و پروتئین وی (Whey Protein)

اختلاف بارز میان پروتئین وی (Whey Protein) و گینرها در میزان کربوهیدرات و کالری آن‌ها است. یک پروتئین وی (Whey Protein) به‌طور معمول در هر وعده مصرف، حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کالری دارد؛ اما هر وعده مس گینر (Mass Gainer) بین ۱۲۵۰ تا ۱۵۰۰ کالری را در اختیار بدن قرار می‌دهد. درنتیجه اگر سخت وزن می‌گیرید و یا قصد دارید سریع وزنتان را افزایش دهید، گینرها گزینه مناسب‌تری هستند.

تفاوت پروتئین وی و مس گینر

عوارض مکمل مس گینر (Mass Gainer)

برخی از مکمل‌های مس حاوی کراتین هستند و دریافت این ماده در برخی از افراد می‌تواند موجب بروز مشکلات گوارشی شود. از این‌رو توصیه می‌شود اگر درگذشته سابقه حساسیت به کراتین را داشته‌اید، پیش از بهره‌گیری از گینرها از وجود یا عدم وجود این ماده در محصول موردنظر اطمینان حاصل نمایید.

از دیگر عوارض مصرف مکمل مس گینر (Mass Gainer) می‌توان به ایجاد دل‌پیچه اشاره نمود. این مشکل به‌خصوص در زمانی که به میزان کافی آب میل نکنید رخ می‌دهد و موجب کرامپ عضلانی می‌شود.

بهترین زمان مصرف مکمل مس گینر (Mass Gainer)

توصیه می‌شود افرادی که به دنبال افزایش وزن به همراه ساخت ماهیچه هستند در ابتدا میزان کالری موردنیاز خود را محاسبه کنند. سپس بنا به نوع تمرین انتخابی و شدت آن از این مکمل‌ها قبل و بعد از تمرین مصرف نمایند. در نظر داشته باشید در صورت خطا در مصرف، تجمع چربی نتیجه استفاده از مس گینر (Mass Gainer) خواهد بود. از این‌رو حتماً قبل از شروع مصرف، با مربی ورزشی یا متخصص تغذیه خود درباره میزان آن مشورت نمایید.

بهترین مس گینر (Mass Gainer)

با توجه به اینکه چند سالی است تب‌وتاب بدن‌سازی و دستیابی به فرم بدنی ایده‌آل بسیار بیشتر از زمان‌های دیگر شده است، مکمل‌های متنوعی در این زمینه راهی بازار ورزشی می‌شوند. از این‌رو دغدغه بسیاری از ورزشکاران این است که بهترین برند مس گینر (Mass Gainer) چیست و یا کدام مکمل بهتر است؟

به همین خاطر گفتنی است در زمان انتخاب و خرید مکمل ورزشی، فارغ از برند، مکملی را انتخاب کنید که در فرمول آن مقدار زیادی پروتئین و کربوهیدرات وجود دارد و از کالری بالایی برخوردار است.

اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *