سیستم تمرینی

سیستم تمرینی فریب دهنده یا DECEIVER

Deceiver Workout

سیستم تمرینی فریب دهنده یا DECEIVER برای شوک دادن به عضلات بدن مورد استفاده قرار می­گیرد. این سیستم را می­توان به 2 شکل اجرا نمود که در ادامه­ی مطلب به انها میپردازیم

(روش اول) ورزشکار می­تواند برای هر جلسه­ ی تمرینی عضله­ ی مورد نظر خود را طی یک برنامه­ ی نامنظم و با استفاده از سیستم ­های تمرینی مختلف تمرین دهد. در هر بار استفاده از این سیستم تمرینی، به دلیل متفاوت بودن سبک و نحوه­ ی اجرای حرکات، عضلات غافلگیر می­شوند. در این سیستم می­توان از هر شیوه‌­ای که با تکنیک جلسه قبل تفاوت داشته باشد، استفاده کرد. قاعده­‌ی کلی در این سبک از برنامه­‌ی تمرینی این است که در جلسه­ ی اول یک سری تمرینات فشرده به عضله القاء می­شود و در مرحله­ ی بعد، تمرینات انجام شده به صورت سبک و تمرکزی اجرا می­گردد. به طور کلی استفاده از قانون کم/زیاد در سیستم تمرینی فریب دهنده به صورت یک در میان و بین تکرارهای زیاد و تکرارهای کم انجام می­شود. تکرارهای زیاد تفکیک عضلانی را در پی خواهند داشت و تکرارهای کم باعث بالا رفتن قدرت و سرعت در ورزشکاران می­شوند. در نظر داشته باشید چنانچه حرکت اول با تکرارهای بالا اجرا گردید، حرکت دوم با تکرارهای کم انجام شود. اجرای این سبک از برنامه­ ی تمرینی باعث تجمع مقدار بسیار زیادی از اسیدلاکتیک در عضلات می­شود که این امر درد و سوزش زیادی را به دنبال خواهد داشت.

(روش دوم) در این روش به مدت ۲ هفته، تمامی تمرینات مربوط به جلوبازو، پشت­ بازو و ساعد حذف می­شود. سپس از هفته­‌ی سوم با اضافه کردن حرکات مربوط به عضلات بازو باعث شوک دادن به ان می­شوید.

پرسش های رایج

سیستم تمرینی فریب دهنده به چه کسانی توصیه میشه؟

این سیستم تمرینی به افرادی که مشکل رشد عضلات بازو و سینه دارن توصیه میشه.

مثال

ایام هفته شیوه افزایش و کاهش بار به همراه عضلات هدف
روز اول تکرارهای کم (ران ها-ساق-شکم)
روز دوم تکرار های زیاد(سینه سرشانه-پشت بازو)
روز سوم تکرارهای کم(زیربغل-جلوبازو-ساعد)
روز چهارم استراحت
روز پنجم تکرارهای زیاد(ران‌ها-ساق-شکم)
روز ششم تکرارهای زیاد(زیربغل-جلوبازو-ساعد)
روز هفتم تکرارهای کم(سینه-سرشانه-پشت بازو)
روز هشتم استراحت

جدول بالا یک مثال از این سیستم تمرینیه که حالت کلی درنظر گرفته شده.برای انجامش با توجه به سابقه تمرینی و آسیب دیدگی باید شخصی سازی بشه.

 

اگر این مقاله براتون مفید بوده پیشنهاد میکنم سیستم تمرینی چند ستی رو هم بخونید.

نویسنده:پویا بیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *