مکمل ها

پروتئین وی-WHEY

پروتئین وی مخلوطی از پروتئین های جدا شده از آب پنیره همون قسمت مایع شیره که در طی تولید پنیر جدا می شه. شیر در واقع دو نوع پروتئین اصلی داره: کازئین (80٪) و وی (20٪). وی توی قسمت آبکی شیر وجود داره. موقع تولید پنیر ، قسمتهای چرب شیر لخته شده و وی به عنوان محصول جانبی از اون جدا می شه (۱). اگه تا به حال به یک ظرف ماست باز شده دقت کرده باشید، یه مایع شناور رو روی اون حتما دیدید، – این مایع همون وی هستش. تولیدکنندگان پنیر قبل از اینکه ارزش تجاری اونو کشف کنن این مایع رو دور میریختن (۲). آب پنیر پس از جدا شدن در طی تولید پنیر ، مراحل مختلف فرآوری رو طی می کنه تا تبدیل به چیزی بشه که ما اونو به عنوان پروتئین وی می شناسیم (۳). پروتئین وی به خودی خود طعم خیلی خوبی نداره، به همین دلیله که معمولاً طعم دار میشه. خیلی مهمه که لیست مواد تشکیل دهنده ی پروتیین رو بخونید چون ممکنه بعضی از محصولات مواد افزودنی ناسالمی مثل شکر داشته باشن. مصرف پروتئین وی یک روش مناسب برای افزودن پروتئین بیشتر به مصرف روزانه ست. این می تونه برای بدنسازان و علاقه مندان به ورزش و همچنین افرادی که میخوان لاغر بشن و یا به راحتی نمیتونن پروتئین رو توی  رژیم غذاییشون مصرف کنن ، مهم باشه. اکثر پروتئین های وی طعم دار شده خیلی خوشمزه هستن و میشه از اونا برای افزودن طعم خوب به دستورهای غذایی سالم مثل اسموتی و شیرینی ها استفاده کرد.

آوی به طور کلی به خوبی قابل تحمله ، ولی افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارن باید مراقب باشن و حتی بعضی از افراد هم ممکنه به اون حساسیت داشته باشن)۴(

چندین نوع پروتئین وی وجود داره.و تفاوت اصلی اونا توی نحوه پردازش و تولید اوناست. وی کنسانتره: حدود 70-80٪ پروتئین ؛ حاوی مقداری لاکتوز (قند شیر) و چربیه و بهترین طعم رو داره.

وی ایزوله: 90٪ پروتئین یا بیشتر. حاوی لاکتوز و چربی کمتریه ولی فاقد بسیاری از مواد مغذی مفید موجود توی وی کنسانتره ست.

وی هیدرولیزات: همچنین به عنوان وی هیدرولیز شناخته میشه ، این نوع از قبل هضم شده ست تا سریعتر جذب بشه. این باعث پیک انسولینی 28 تا 43 درصدی بیشتر نسبت به وی ایزوله می شه )۵(

به نظر می رسه که وی کنسانتره در کل بهترین گزینه ست. که گزینه های زیادی رو هم میتونید توی بازار پیدا کنيد. وی کنسانتره ارزان ترین نوع وی هستش و بسیاری از مواد مغذی مفیدی رو که به طور طبیعی توی آب پنیر وجود داره رو حفظ می کنه. به نظر خیلی از افراد طعم بهتری هم داره و اونو به دو نوع دیگه ترجیح می ده که احتمالاً به دلیل لاکتوز و چربی ای هستش که توی اون وجود داره.

اگر توی تحمل کنسانتره به دلیل عدم تحمل لاکتوز مشکل دارید ، یا میخواید میزان پروتئین بالاتر و کربوهیدرات و چربی کمتری مصرف کنید ، پروتئین وی ایزوله – یا حتی هیدرولیز – گزینه بهتری براتونه.