باورهای غلط

قرص لاغری

قرض لاغری دشمن درجه یک چربی سوزی

بدن انسان زمانی که تحت شرایط استرس زیاد قرار می­گیرد، به جای از دست دادن چربی، بیشتر به سمت عضله سوزی و دفع اب می‌رود. با مصرف قرص‌های چربی سوز، استرس بدن افزایش می­یابد و صدمات جبران ناپذیری به بدن وارد می­شود.

قرص­هایی که با هدف چربی سوزی مصرف می­شوند از 3 طریق روی کاهش وزن تاثیر می­­گذارند.

دسته اول (افزایش متابولیسم)

عملکرد این دسته از قرص ها به این شکل می­باشد که با بالا بردن ضربان قلب، باعث کالری سوزی و تعرق بیشتر حین تمرین می­شوند (عرق کردن دلیل بر چربی سوزی نیست) و با افزایش استرس بدن طی مرور زمان، مشکلات روحی و قلبی فراوانی را به وجود می­اورند.

دسته دوم (کم شدن اشتها و دفع بیشتر)

این قرص­ها باعث مختل شدن بالانس درشت مغذی‌ها و هم چنین فقر ویتامین­ها و مینرال های بدن می‌شوند. از جمله عوارض دیگر این قرص­ها میتوان به ریزش مو اشاره کرد.

دسته سوم (دفع چربی)

مصرف این دسته از قرص‌های چربی سوز باعث فقر چربی‌های مفید (امگا ۳ ، ۶ و …) و ویتامین‌های محلول در چربی (ویتامین د، ویتامین آ و …) می‌شود و اختلالات هورمونی را به دنبال دارد. مصرف چربی‌های مفید برای چربی سوزی و عضله سازی بسیار مهم می­باشند و شما با مصرف قرص‌های چربی سوز، باعث دفع این چربی‌ها می­شوید.

بحث اخر (ترازو دشمن درجه یک)

در بحث کاهش وزن به دنبال راه­های سریع و پر خطر نباشید. کاهش وزن به معنی کاهش درصد چربی بدن نیست و با استفاده از این قرص­ها فقط اب بدن، عضلات و مقدار بسیار کمی چربی را از دست می­دهید. در نتیجه شکل کلی بدن حفظ شده و هیچ تغییر فرمی صورت نمی­گیرد. شرکت­های مکملی با سواستفاده از وسواس فکری شما در رابطه با اضافه وزن، تنها به فکر پر کردن جیب خود هستند و با تبلیغات گسترده باعث گمراهی شما می­شوند.